Siyah

Yazı yazmayalı epey zaman olmuş. Etrafta bu kadar çok konuşan ve bu kadar çok “yazan” olduğunu görüp, her seferinde bir miktar üzerine koyarakta yazmayı hedefleyince, yazmamak için iyi bir mazeret olmuş…
*
Koca bir senenin neredeyse sonuna gelmişiz, dönüp özeleştiri yaparsak, sene başındaki, temennilerimizin gerçekleşmesi için ne kadar özveride bulunduğumuz tartışılır.
*
Her anını çok planlı yaşamak her ne kadar bana uygun değildiyse de, hayatın monotanlaşmasının bir parça önüne geçebilmek için plan yapmak mantık dahilindeydi.
*
Bu yüzdendir ki, planın yalnızca süslü bir sözcük, içi boş vaatten ibaret kalmaması için, önümüzdeki günlerde bazı sıralamayla kendimce uygulamaya geçeceğimin haberini veriyorum.
*
İlk adım, siyah giyinmek.
*
Çünkü siyah, felsefiktir. Bir renk ya da tercih değildir. Tercihi olanların bir rengi olur. Yin yang sembolü buna en iyi örnektir.
*
Çünkü siyah, minimalisttir. Renkler ne kadar modern, coşkulu ya da estetikse, siyah bi o kadar tüm bunların tamamı, çıkış noktasıdır. Pink Floyd’un logosunda olduğu gibi…
*
Çünkü siyah, ikoniktir. Şıklık ve zerafettir.
*
Çünkü siyah, ideolojiktir. Atatürk’ün Sarıkamış’taki meşhur sülieti gibi.
*
Çünkü siyah, protesttir. Che Guevara’nın meşhur portresini gözünde renkli olarak canlındırmazsın.
*
Çünkü siyah, müzikaldir. Rap müziği temsil eder, zencidir, baş kaldırandır.
*
Çünkü siyah, edebidir. Kendisinden bahsettirendir. Diğer herhangi bir tanesi için oturup bu kadar neden sıralayamazsın.
*
İşte tüm bunlar ve daha fazlası beni temsil ettiğinden, siyah!
*
Söz uçar, yazı kalır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.